Sensibilització Precoç i Musicoteràpia a l’Escola: quan abans millor!

Sensibilització Precoç i Musicoteràpia a l’Escola: quan abans millor!
11/09/2015 cimbenimaclet

CIM Musicoterapia 2016 A4Entre els primers grups d’alumnat que han començat ja curs a la nostra Escola de Música es troben, precisament, els més menuts, des dels que acaben d’obrir els ulls al món fins als que ja saben caminar, somriure i jugar. Les nostres classes especials de Sensibilització Precoç i Musicoteràpia es basen en quatre eixos fonamentals de treball: el descobriment de la música a través del joc, el desenvolupament de la creativitat a través de la música, el reforç dels vincles familiar a través de la coparticipació a les activitats i la musicoteràpia com a moduladora i reguladora de caràcter personal. Ja hem comentat abans els enormes beneficis de la formació musical sobre l’intel·lecte així que ara afegim: quan abans millor! Des dels 6 mesos edat fins als 3 anys i sense cap límit d’edat per als pares i mares acompanyants no deixeu escapar l’oportunitat i conteu-lo a companys, veïnat, amistats, vianants i xerraires en general.

CIM Musicoterapia 2016 A4Entre els primers grups d’alumnat que han començat ja curs a la nostra Escola de Música es troben, precisament, els més menuts, des dels que acaben d’obrir els ulls al món fins als que ja saben caminar, somriure i jugar. Les nostres classes especials de Sensibilització Precoç i Musicoteràpia es basen en quatre eixos fonamentals de treball: el descobriment de la música a través del joc, el desenvolupament de la creativitat a través de la música, el reforç dels vincles familiar a través de la coparticipació a les activitats i la musicoteràpia com a moduladora i reguladora de caràcter personal. Ja hem comentat abans els enormes beneficis de la formació musical sobre l’intel·lecte així que ara afegim: quan abans millor! Des dels 6 mesos edat fins als 3 anys i sense cap límit d’edat per als pares i mares acompanyants no deixeu escapar l’oportunitat i conteu-lo a companys, veïnat, amistats, vianants i xerraires en general.

Aquesta pàgina web utilitza cookies per a millorar la vostra experiència d’usuari. Si continua navegant, dóna el seu consentiment i l’acceptació de la nostra política de cookies. Si així ho desitja, té la possibilitat de canviar la configuració del seu navegador encara que haurà de tenir en compte que aquesta acció podrà ocasionar dificultats de navegació. Més informació. ACEPTAR

Aviso de cookies