Cant i harmonia moderna, dimecres 24 de juny, 19:00 h

Cant i harmonia moderna, dimecres 24 de juny, 19:00 h
24/06/2015 cimbenimaclet

Harmonia-cant-benimaclet

Dimecres, 24 de juny, festa de Sant Joan el Baptiste, el predicador del desert a la vora del Jordà cosí coetani de Jesús de Nazaret i decapitat per voluntat de Salomé i designi d’Herodes Antipes fa poc menys de dos mil anys, nosaltres ho celebrarem amb la singular audició del nostre alumnat d’harmonia i cant moderns, guitarra i baix elèctrics i piano de jazz, tots per ordre i conjuntats per demostrar com de bé han aprofitat la formació especial i avançada que ofereix la nostra Escola de Música “Hipòlit Martínez” per submergir-se a altres camps musicals. L’audició, òbviament, serà dirigida i participada pels nostres extraordinaris i capdavanters professors Ester Andújar (cant), Ricardo Belda (harmonia i piano jazz) i Jaume Pedrós (guitarra i baix elèctrics). I per si això no fóra poc, els mateixos professors, tots ells professionals de reconegut prestigi al món del jazz, també ens faran un tast de les seues habilitats musicals què, si no els heu vist mai a cap de les seues nombroses actuacions per tot arreu -estats estrangers inclosos- us deixaran bocabadats. Veniu també perquè potser descobrireu maneres diferents de fer música, altres llenguatges, altres formes d’expressió i altres alternatives de comunicació musical. Potser el proper curs no vos resistireu a ser vosaltres qui formareu part de tan resplendent alumnat.

Harmonia-cant-benimaclet

Dimecres, 24 de juny, festa de Sant Joan el Baptiste, el predicador del desert a la vora del Jordà cosí coetani de Jesús de Nazaret i decapitat per voluntat de Salomé i designi d’Herodes Antipes fa poc menys de dos mil anys, nosaltres ho celebrarem amb la singular audició del nostre alumnat d’harmonia i cant moderns, guitarra i baix elèctrics i piano de jazz, tots per ordre i conjuntats per demostrar com de bé han aprofitat la formació especial i avançada que ofereix la nostra Escola de Música “Hipòlit Martínez” per submergir-se a altres camps musicals. L’audició, òbviament, serà dirigida i participada pels nostres extraordinaris i capdavanters professors Ester Andújar (cant), Ricardo Belda (harmonia i piano jazz) i Jaume Pedrós (guitarra i baix elèctrics). I per si això no fóra poc, els mateixos professors, tots ells professionals de reconegut prestigi al món del jazz, també ens faran un tast de les seues habilitats musicals què, si no els heu vist mai a cap de les seues nombroses actuacions per tot arreu -estats estrangers inclosos- us deixaran bocabadats. Veniu també perquè potser descobrireu maneres diferents de fer música, altres llenguatges, altres formes d’expressió i altres alternatives de comunicació musical. Potser el proper curs no vos resistireu a ser vosaltres qui formareu part de tan resplendent alumnat.

Aquesta pàgina web utilitza cookies per a millorar la vostra experiència d’usuari. Si continua navegant, dóna el seu consentiment i l’acceptació de la nostra política de cookies. Si així ho desitja, té la possibilitat de canviar la configuració del seu navegador encara que haurà de tenir en compte que aquesta acció podrà ocasionar dificultats de navegació. Més informació. ACEPTAR

Aviso de cookies